Моринський НВК ім. Т.Г.Шевченка


 

ОСТАННІ НОВИНИ
2 квітня 2018 року

 

Покращення матеріально-технічної бази Моринського НВК


            Інноваційна школа – сучасний осередок всебічного розвитку дитячої особистості на формування якої впливає не лише освітній процес, а й інтер’єр навчального закладу. Тому для Моринського НВК у 2017 -2018  навчальному році з місцевого бюджету було виділено кошти у сумі 244 тис. гривень на поточні ремонти навчальних класів, кабінету психолога та ігрової кімнати для початкових класів. Придбано обладнання для кабінетів початкової ланки (плазмові телевізори, ноутбуки) на суму 40 тис. гривень. Обладнано новими меблями кабінети біології, мистецтва, англійської мови, ігрову кімнату на суму 30 тис. гривень; придбано жалюзі на вікна навчальних кабінетів і класів на 11 тис. гривень. Також відбулися зміни і в дитячому садочку. Там було замінено зношені вікна на нові на суму 115тис. гривень. Плануємо і далі покращувати матеріально-технічну базу нашого навчального закладу. 

 

НАШІ КЛАСНІ КІМНАТИ  

 


 

 

15-17 березня 2018 року

   У Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася Дев’ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Сьома міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu». Звенигородський район на виставці у номінації «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності навчально-виховного процесу» представляв Моринський НВК ім..Т.Г.Шевченка «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІступенів» імені Тараса Григоровича Шевченка Звенигородської районної ради Черкаської області – бронзова медаль виставки.

=====================================================

 

24 листопада 2017 року

«Біологічний калейдоскоп»

         24 листопада 2017 року відбувся позакласний виховний захід із біології, який підготувала та провела вчитель біології – Щербатюк Людмила Анатоліївна.

         Метою заходу було навчити учнів усвідомлювати себе частиною світу природи; формувати інтерес до навколишнього середовища; розвивати увагу, спостережливість, бажання допомогти довкіллю, виховувати у школярів дбайливе й гуманне ставлення до природи, бажання милуватися її красою.

Біологічний калейдоскоп розпочався представленням команд, до складу яких ввійшли учні 8-10 класів. Команда дівчат – «Кульбабка» та команда хлопців – «Хіміки». Кожна команда презентувала себе з відповідним девізом.

Цікавим та азартним був перший конкурс – «Крокодил», де учасники команд відгадували тварину за пантомімою. Перемогла команда «Кульбабки».

Наступний конкурс «Рибалка», де завданням було за допомогою магнітних вудочок спіймати найбільшу кількість рибок. Перемогла команда хлопців.

Проявили свої художні та інтуїтивні здібності учасники у конкурсі «Сліпі художники». Тут уже була нічия.

Активну участь взяли команди у конкурсі «Чорна скринька», де треба було проявити не тільки знання з біології, а й кмітливість. Також вболівальники та глядачі взяли участь у вікторині «Допомога залу» і отримавши бал за правильну відповідь, мали можливість подарувати його тій команді за яку вболівали.

Наступним був конкурс «Біологія в піснях» - хто більше згадає пісень, де є слова біологічних об’єктів.

Дуже сподобалася всім і «Біолотерея».

Обидві команди були активними, енергійними, виявили кмітливість та швидкість, але перемогла команда дівчат «Кульбабки».

У фіналі учасники та журі отримали символічні сувеніри.

 

===========================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 листопада 2017 року

День Гідності та Свободи

         21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи , що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. І наша школа теж не була осторонь цих подій, тому був проведений такий ряд заходів:

  1. Проведено класні години, присвячені Дню Гідності і Свободи.

5-11кл.Класні керівники .

  1. Випущено  стіннівку  « 21 листопада- День Гідності та Свободи».

Палата інформації.

  1. Проведено години спілкування «Що означає бути патріотом», «Україна і Європа».

3-6кл.Класні керівники

  1. Проведено екскурсію в Куточок Бойової Слави.

4кл. Шульга Р.В.

  1. Переглянуто  та обговорено  відеофільм  «Небесна Сотня», «Біль мого народу», «Майдан».

9-11кл.Копійка Н.О.

6. Оголошено хвилину пам’яті, приурочену борцям за волю України.

5-11кл.Вчителі-предметники.

         Ці заходи були проведені з метою відданні належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.


===========================================

Нам гризти до самої смерті той гріх…

Протягом тижня, з 20 по 24 листопада, відбулися заходи щодо відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду українського народу, які традиційно відзначаємо під час проведення тижня історії. Тиждень підготувала та провела Копійка Неля Олександрівна – вчитель історії та географії.

         Були заплановані та проведені інформаційні лінійки та виховні години, години спілкування, які спрямовані на донесення інформації про вчинені комуністичним тоталітарним режимом Голодомор 1932-1933 років в Україні, вшанування пам’яті їх жертв, сприяти вивченню історії України, виховання в підростаючого покоління почуття патріотизму, співчуття та поваги до людей.

         Напередодні цих заходів учні взяли участь в упорядкуванні пам’ятного знаку жертвам Голодомору. А 24 листопада взяти участь у  сільській панахиді за загиблими біля цього знаку разом із односельчанами та громадою села.

Вчитель історії України – Копійка Неля Олександрівна організувала показ тематичних документальних фільмів про висвітлення тих подій; випустила стіннівку інформаційна ланка шкільного Парламенту; в бібліотеці організували тематичну виставку фотоматеріалів, творів художньої літератури.

         Також 24 листопада відбулася виховна лінійка «Нам гризти до самої смерті той гріх…», де присутні мали змогу ознайомитися із гнітючими даними смертності в ті роки, як люди прагнули вижити в ті страшні часи. Вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. А наприкінці закликали учнів взяти участь в щорічній акції «Запали свічку пам’яті».

 

=======================================================

 

З 6 по 10 листопада осіння погода все ж таки дала нам можливість провести акцію «Збережемо чистоту довкілля» по благоустрою території, яка належить нашому НВК. Закінчились дощі і тому наші невгамовні школярики, озброївшись трудовим інвентарем, пішли в наступ на золотаве листя дерев.

Початкові класи вправно орудували віниками, а решта – граблями та мітелками. Розчервонілі та веселі учні працювали енергійно та завзято.

Незважаючи на втому всі залишились усміхненими та задоволеними від отриманого результату.

30 жовтня 2017 року відбувся показовий урок біології в 10 класі на тему: «Нуклеїнові кислоти. ДНК. РНК», який провела вчитель Щербатюк Людмила Анатоліївна.

         Девізом уроку були слова: «Усе розпочинається з амінокислот». Урок проводився в кабінеті біології з використанням сучасних комп’ютерних технологій: інтерактивного комплексу (інтерактивна дошка, проектор, ноутбук з програмним забезпеченням).

Урок розпочався з повторення вивченого матеріалу. На дошці проектується презентація до уроку, підготовлена учителем. Питання для повторення на 1 слайді.

Після цього учитель підготувала учнів до сприймання нового матеріалу, запитавши, що учні вже чули і знають про ДНК, і отримала позитивні відповіді. Тоді ознайомила присутніх на уроці вчителів з історією виникнення ДНК.

На інтерактивній дошці – будова ДНК та РНК, учні записують в робочі зошити.

Цікавою була інформація Щербатюк Лілії про Ервіна Чаргаффа, американського вченого українського походження, та інформація Педан Руслани про внесок Чаргаффа в розвиток біології з питань нуклеїнових кислот ДНК та РНК. Вчитель звернула увагу на українське походження вченого-біолога.

На інтерактивній дошці таза допомогою виготовлених моделей нуклеотидів ознайомлювались з принципом комплементарності. Робили синтез молекули на основі моделі ДНК та РНК.

Заінтригували «цікавинки» ДНК: марки деяких країн, на яких зображення ДНК, архітектурні споруди.

На закріплення вивченого матеріалу учні розв’язували задачі на мультимедійній дошці: синтезували другий ланцюг ДНК; знаходили масу дволанцюгової молекули ДНК та визначали її довжину. На підсумковому етапі було переглянуто відеофрагмент.

Урок цікавий, з використанням ІКТ-технологій, високоефективний.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

======================================================Обновлен 16 апр 2018. Создан 23 янв 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Яндекс.Метрика